Άνετη νίκη του Αίαντα επί του Θησέα

Με ένα σκορ 3-0 υπέρ της ομάδας μας τελείωσε ο σημερινός αγώνας μεταξύ του Αίαντα και του Θησέα. Το παιχνίδι φάνταζε προπόνηση για τον Αίαντα που στο πρώτο κιόλας ημίχρονο προηγούταν με δύο τέρματα των Χανιώτη και Μπάκα.
-->

Στην επανάληψη δεν άλλαξε απολύτως τίποτα με τους γηπεδούχους να έχουν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και να πετυχαίνουν ακόμη ένα τέρμα με τον Απαζίδη.

Το σκορ θα είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις αν ο αντίπαλος γκολκίπερ δεν βρισκόταν σε πολύ καλή μέρα και οι αμυντικοί του Θησέα δεν έσωναν για τουλάχιστον πέντε φορές την μπάλα την τελευταία στιγμή πάνω στην γραμμή του τέρματος τους. Ο Αίαντας συνεχίζει λοιπόν το ίδιο δυνατά και όπως λέμε πηγαίνει τρένο προς την επίτευξη του στόχου του ο οποίο δεν είναι άλλος από την άνοδο.

MVP: Μπάκας Αλέξανδρος

Σύνθεση του Αίαντα: Βασιλειάδης, Κωσταντινίδης, Ευαγγέλου Γ., Μπάκας(78' Ευαγγέλου Μ), Σταυράτης, Κρουστάλλης, Ράμφος Ε.(59' Παπαθεοχάρης), Κοβιός, Χανιώτης(83' Παπαμιχαήλ Γ.), Μελαμπιανάκης, Απαζίδης.

πηγή: anatropessport.blogspot.gr